Порівняльний аналіз мовних засобів вираження політичної позиції державних секретарів США (Кондолізи Райс, Коліна Пауела та Хілларі Клінтон)

Порівняльний аналіз мовних засобів вираження політичної позиції державних секретарів США (Кондолізи Райс, Коліна Пауела та Хілларі Клінтон)

Для перегляду матеріалу потрібно , використовуючи електронну пошту з домену @oa.edu.ua. , або оплатити місячний абонемент, дата початку з моменту реєстрації Вас адміністратором.

Матеріали сайту доступні лише співробітникам та студентам НаУ "Острозька академія".

Автор(и): Пашкевич О. А.

Видавництво, місто: Острог

Рік видання: 2009

Мова: Українська

Тип: Навчальна

Категорія (УДК): М4 Дипломні роботи

Анотація:

Політика як суспільне явище передбачає вплив на масову свідомість. Щоб досягнути своєї мети, політики намагаються вербально впливати на аудиторію* не дивлячись на те, що кожна людина має священне право на вибір своєї громадської позиції. Аудиторія мимоволі погоджується чи не погоджується з тим, що говориться з трибуни, а отже політичний діалог відбувається незалежно від слухача.
Розглвдаючи вплив політики на громадську свідомість як один з найбільших серед впливів інших суспільних явищ, ми розглядаємо текст політичної промови як інструмент можливих маніпуляцій суспільною свідомістю під час здійснення політичної комунікації. Політична промова як вияв політичного дискурсу - це публічний виступ, який є ефективним засобом для одержання визнання та демонстрації лідерства, Тексти політичних промов мають чітку структуру, смислове навантаження та мету.
Політичним промовам також характерний специфічний підбір лексичних та стилістичних одиниць з метою вербального впливу на слухача. До найбільш поширених у політичних промовах лексико-стилістичних засобів належать: метафори, евфемізми, інтернаціональні слова, політичні терміни та професіоналізми. Широко застосовуються й такі лексико- синтаксичні прийоми, як прийом синонімізації, прийом інтимізації, прийом перерахування, прийом використання контрапунктних фраз та вживання повторів. В цілому ж лексика політичних промов є нормативною та відповідає публіцистичному стилю.


 

Розробка проекту - Відділ інформаційних технологій наукової бібліотеки НаУ "ОА".