Матеріали сайту доступні лише співробітникам та студентам НаУ "Острозька академія".
Автор(и): Пашкевич О. А.
Видавництво, місто: Острог
Рік видання: 2009
Мова: Українська
Тип: Навчальна
Категорія (УДК): М4 Дипломні роботи
Анотація:
Політика як суспільне явище передбачає вплив на масову свідомість. Щоб досягнути своєї мети, політики намагаються вербально впливати на аудиторію* не дивлячись на те, що кожна людина має священне право на вибір своєї громадської позиції. Аудиторія мимоволі погоджується чи не погоджується з тим, що говориться з трибуни, а отже політичний діалог відбувається незалежно від слухача.
Розглвдаючи вплив політики на громадську свідомість як один з найбільших серед впливів інших суспільних явищ, ми розглядаємо текст політичної промови як інструмент можливих маніпуляцій суспільною свідомістю під час здійснення політичної комунікації. Політична промова як вияв політичного дискурсу - це публічний виступ, який є ефективним засобом для одержання визнання та демонстрації лідерства, Тексти політичних промов мають чітку структуру, смислове навантаження та мету.
Політичним промовам також характерний специфічний підбір лексичних та стилістичних одиниць з метою вербального впливу на слухача. До найбільш поширених у політичних промовах лексико-стилістичних засобів належать: метафори, евфемізми, інтернаціональні слова, політичні терміни та професіоналізми. Широко застосовуються й такі лексико- синтаксичні прийоми, як прийом синонімізації, прийом інтимізації, прийом перерахування, прийом використання контрапунктних фраз та вживання повторів. В цілому ж лексика політичних промов є нормативною та відповідає публіцистичному стилю.
© 2024 - Усі права захищено. OA Lib.
Наукова бібліотека Національного університету "Острозька академія".
Розробка проекту - Відділ інформаційних технологій наукової бібліотеки НаУ "ОА".