Способи творення термінів у сучасній англійській мові (на прикладі економічних термінів)

Способи творення термінів у сучасній англійській мові (на прикладі економічних термінів)

Для перегляду матеріалу потрібно , використовуючи електронну пошту з домену @oa.edu.ua. , або оплатити місячний абонемент, дата початку з моменту реєстрації Вас адміністратором.

Матеріали сайту доступні лише співробітникам та студентам НаУ "Острозька академія".

Автор(и): Бобрик С. В.

Видавництво, місто: Острог

Рік видання: 2004

Мова: Українська

Тип: Навчальна

Категорія (УДК): М4 Дипломні роботи

Анотація:

Сучасна мова відіграє активну роль у культурі та пізнанні, виступаючи унікальною властивістю людини homo sapiens, і є найважливішим засобом формування й існування людських знань про світ. Термінологічна лексика є певною системою засобів, що використовується у сфері інтелектуальної діяльності: фіксації, логічного розгортання знання, передачі іншій людині пізнавальної інформації тощо. Будучи важливою частиною мови, термінологія виступає знаряддям пізнавальної роботи і є, безумовно, одним із найскладніших і найцікавіших об’єктів дослідження. Здатність вільно орієнтуватися в спеціальній іноземній літературі стає невід’ємним компонентом сучасної підготовки спеціалістів у вищих навчальних закладах. Однією з необхідних умов успішного виконання цього завдання є дослідження особливостей різних терміносистем, структури і семантики термінів, що входять до їх складу.
Вибір конкретного матеріалу для такого дослідження - термінів економічної теорії — пояснюється бурхливим розвитком цієї порівняно молодої галузі знання, яка дає відповіді на важливі проблеми, які постають перед суспільством та державою. Адже економічна теорія має справу з такими проблемами, які стосуються всіх нас без винятку: проблеми інфляції і дефляції та їх впливу на економіку, проблеми протекціонізму і вільної торгівлі. Дана наука вивчає також грошовий обіг, сучасну банківську систему й утворення банківських депозитів, пояснює суть таких понять як заробітна плата, земельна рента, процент, прибуток тощо.


 

Розробка проекту - Відділ інформаційних технологій наукової бібліотеки НаУ "ОА".