Павло Скоропадський і Власний Штаб гетьмана всієї України: боротьба за владу і державність

Павло Скоропадський і Власний Штаб гетьмана всієї України: боротьба за владу і державність

Для перегляду матеріалу потрібно , використовуючи електронну пошту з домену @oa.edu.ua. , або оплатити місячний абонемент, дата початку з моменту реєстрації Вас адміністратором.

Матеріали сайту доступні лише співробітникам та студентам НаУ "Острозька академія".

Автор(и): Гай-Нижник П.

Видавництво, місто: К. : Крок

Рік видання: 2019

Мова: Українська

Тип: Навчальна

Категорія (УДК): 94(477) Історія України

Анотація:

У новій книзі доктора історичних наук П. П. Гай-Нижника на основі широкого спектру документальних джерел та матеріалів, значна частина яких вперше вводиться до наукового обігу, автор висвітлює підготовку й перебіг перевороту П Скоропадського 29 квітня 1918р., змальовує життя при дворі й у палаці гетьмана, розкриває структуру та діяльність Головної Квартири ясновельможного пана гетьмана всієї України П. Скоропадського, зокрема гетьманського Власного Штабу й канцелярії, а також характеризує його довірених осіб та ад'ютантів за часів існування Української Держави у формі Гзтьманату (29 квітня -14 грудня 1918 р ).
Переважна більшість старшин та службовців Гоповної Квартири були співучасниками гетьманського перевороту, що привів П. Скоропадського до влади, й мали суттєвий вплив на гетьмана України та його рішення як його довірені особи чи давні знайомі тощо, а отже й позалаштунково впливали і на загальні чи окремі політичні процеси в Українській Державі. Охарактеризовано комплектацію та повноваження особистої охорони П Скоропадського та гетьманських спеціальних служб, проаналізовано їхню діяльність протягом існування Української Держави. Висвітлено боротьбу гетьманських спецслужб та органів правопорядку з радикальною політичною опозицією та антидержавним підпіллям, а також перебіг підготовки збройного заколоту проти П. Скоропадського та хроніку розгортання антигетьманського повстання на чолі з Директорією, що призвело до падіння Української Держави у формі Гзтьманату 14 грудня 1918 р.

Переглянуло: 79 У закладках користувачів: andrii.yuzviak@oa.edu.ua


 

Розробка проекту - Відділ інформаційних технологій наукової бібліотеки НаУ "ОА".