М. С. Грушевський і Academia: ідея, змагання, діяльність

М. С. Грушевський і Academia: ідея, змагання, діяльність

Для перегляду матеріалу потрібно , використовуючи електронну пошту з домену @oa.edu.ua. , або оплатити місячний абонемент, дата початку з моменту реєстрації Вас адміністратором.

Матеріали сайту доступні лише співробітникам та студентам НаУ "Острозька академія".

Автор(и): Сохань П. С., Ульяновський В. І., Кіржаєв С. М.

Видавництво, місто: Київ : Академія наук України

Рік видання: 1993

Мова: Українська

Тип: Наукова

Категорія (УДК): 930 Історична наука. Допоміжні історичні науки.

Анотація:

У книзі вперше в історіографії на підставі нових і маловідомих архівних джерел в комплексі досліджено проблему розвитку та втілення М.С. Грушіевським ідеї Academia як інтегруючої інституції української національної академічної науки. Простежено головні етапи і практичні кроки реалізації ідеї створення національної Української Академії наук від діяльності Наукового товариства ім. Т. Шевченка у Львові до безпосередньої участі академіка М. Грушевського в житті Всеукраїнської Академії наук. Автори стверджують, що ідея Academia Грушевського була продовженням-академічних традицій на Україні в контексті розвитку української культури, визвольних змагань, державності.
Книга переконує в необхідності згуртування усіх наукових, культурних і політичних сил для піднесення національної самосвідомості і утвердження державної незалежності України.


 

Розробка проекту - Відділ інформаційних технологій наукової бібліотеки НаУ "ОА".