Жнива розпачу: життя і смерть в Україні під нацистською владою

Жнива розпачу: життя і смерть в Україні під нацистською владою

Для перегляду матеріалу потрібно , використовуючи електронну пошту з домену @oa.edu.ua. , або оплатити місячний абонемент, дата початку з моменту реєстрації Вас адміністратором.

Матеріали сайту доступні лише співробітникам та студентам НаУ "Острозька академія".

Автор(и): Бергоф К.

Видавництво, місто: Київ : Критика

Рік видання: 2004

Мова: Українська

Тип: Навчальна

Категорія (УДК): 94(477) Історія України

Анотація:

Монографію голандського історика Карела Беркгофа присвячено дослідженню повсякден­ного життя та стратегій виживання під нацистською окупацією в 1941-1944 роках населення «найбільшої колонії нацистської Німеччини» - Райхскомісаріяту Україна, який охоплював чима­лу частину українських теренів. Будучи прихильником антропологічного підходу, автор наголо­шує саме «людську» історію, а не політичну чи інституційну, і територіальну, а не національну чи етнічну, і тому не обмежується самими лише українцями, а приділяє належну увагу всім мешканцям краю, зокрема описує геноцид євреїв і ромів, становище росіян і «фольксдойчів», українсько-польський конфлікт на Волині тощо. Окремо зіставлено побут на селі та в місті, до­сліджено долю військовополонених, совєтський і націоналістичний партизанські рухи, феномен колаборації, перебіг примусових депортацій, культурне та релігійне життя. Особливо важливим є висвітлення штучного голоду в Києві, який автор порівнює з Голодомором 1933-1934 років, а також аналіз етнічних ідентичностей та політичних лояльностей і висновок про вплив совєтських репресивних практик на творення ментальности, що зумовила брак солідарности й опору окупантам в обставинах терору та масового нищення. Зіперта на дуже широкий масив архівних документів, публікацій і опитувань, монографія стала, на думку критиків, взірцево новатор­ською, проривною та найґрунтовнішою студією свого предмета. Вона стане в пригоді і фахів­цям - історикам, соціологам, культурологам, політологам, і всім, хто цікавиться історією Другої світової війни та України в XX столітті.

Переглянуло: 60 У закладках користувачів: anastasiia.bulavynets@oa.edu.ua viktoriia.aleksiiuk@oa.edu.ua pavlo.kovalyk@oa.edu.ua


 

Розробка проекту - Відділ інформаційних технологій наукової бібліотеки НаУ "ОА".