Неузуальне словотворення

Неузуальне словотворення

Для перегляду матеріалу потрібно , використовуючи електронну пошту з домену @oa.edu.ua. , або оплатити місячний абонемент, дата початку з моменту реєстрації Вас адміністратором.

Матеріали сайту доступні лише співробітникам та студентам НаУ "Острозька академія".

Автор(и): Колоїз Ж. В.

Видавництво, місто: Кривий Ріг : Астерікс

Рік видання: 2015

Мова: Українська

Тип: Наукова

Категорія (УДК): 81 Лінгвістика. Мовознавство. Мови

Анотація:

У монографії досліджено словотворчий потенціал мовної системи, схарактеризовано оказіоналізми як результати відповідних словотворчих актів, що демонструють той чи той спосіб продукування. Репрезентовано інвентаризацію способів неузуального словотворення, що передбачає узуальні та неузуальні різновиди. Узуальні способи продукування оказіоналізмів проаналізовано як елементарні, або некомбіновані (префіксальний, суфіксальний, постфіксальний, власне основоскладання) та неелементарні, або комбіновані (префіксально-суфіксальний, префіксально-постфіксальний, суфіксально-постфіксальний, префіксально-суфіксально-постфіксальний, складносуфіксальний). Важливий акцент зроблено на диференціації таких неузуальних різновидів, як-от: емансипація афікса або сегмента, субституція, контамінація, черезступеневе продукування, гендіадіс, голофразис.
Книжка призначена для науковців-філологів, аспірантів, учителів-словесників, студентів, усіх, хто цікавиться неологічними проблемами.

Переглянуло: 97 У закладках користувачів: yelyzaveta.delyk@oa.edu.ua


 

Розробка проекту - Відділ інформаційних технологій наукової бібліотеки НаУ "ОА".