Історія Нової Січі, або останнього Коша Запорозького

Історія Нової Січі, або останнього Коша Запорозького

Для перегляду матеріалу потрібно , використовуючи електронну пошту з домену @oa.edu.ua. , або оплатити місячний абонемент, дата початку з моменту реєстрації Вас адміністратором.

Матеріали сайту доступні лише співробітникам та студентам НаУ "Острозька академія".

Автор(и): Скальковський А. О.

Видавництво, місто: Дніпропетровськ : Січ

Рік видання: 1994

Мова: Українська

Тип: Навчальна

Категорія (УДК): 94(477) Історія України

Анотація:

Відомий історик, етнограф та публіцист А. О. Скальковський (1808— 1898) одним із перших опрацював архівні матеріали з історії Запорозької Січі. Він по суті врятував від повного зникнення неоціненні документи, свідчення колишніх запорожців. Фактаж головним чином стосується Придніпров'я.
У першій частині увага приділена походженню козацтва, формуванню Запорозького низового війська, подано цікаві подробиці про його склад, управління, військову готовність, судочинство, церковний устрій, громадське й домашнє господарство, торгівлю, звичаї. Друга і третя частини щедріше документовані матеріалами про воєнні походи запорожців, їхні взаємини з поляками, турками, татарами. Висвітлено головні події аж до атакування Січі у червні 1775 року і долю козацтва після падіння Коша на річці Підпільній. Завершується праця додатками, котрі вміщено в оригіналі.
Українською мовою перекладено вперше через 150 років після виходу в світ першого видання.
Розраховано на масового читача.


 

Розробка проекту - Відділ інформаційних технологій наукової бібліотеки НаУ "ОА".