Образна семантика темпоральності українських поетичних текстів ХХ століття

Образна семантика темпоральності українських поетичних текстів ХХ століття

Для перегляду матеріалу потрібно , використовуючи електронну пошту з домену @oa.edu.ua. , або оплатити місячний абонемент, дата початку з моменту реєстрації Вас адміністратором.

Матеріали сайту доступні лише співробітникам та студентам НаУ "Острозька академія".

Автор(и): Бондаренко А.

Видавництво, місто: Ніжин : ПП Лисенко М. М.

Рік видання: 2017

Мова: Українська

Тип: Наукова

Категорія (УДК): 81 Лінгвістика. Мовознавство. Мови

Анотація:

У дослідженні на матеріалі, який становить більш як 6 тисяч одиниць, вибраних із творів 65 письменників, уперше здійснено повноаспектне вивчення семантики словесних образів часу українських поетичних текстів ХХ століття. Запропоновано розуміння нелінійної нерівновагової природи периферії функціонально-семантичного поля темпоральності. Аргументовано розгляд образної семантики темпоральності в інтегративному вимірі, з використанням інструментарію традиційних і новітньої (синергетичної) парадигм, а також кількох лінгвістичних дисциплін. Схарактеризовано темпоральну конотацію як підгрунтя словесних образів часу з імпліцитним темпоральним контентом. Виявлено відповідність між референційними й оцінними моделями образної семантики темпоральності. Встановлено відповідність між референційними й оцінними моделями образної семантики темпоральності. Встановлено кореляції між репрезентаційними моделями образної семантики темпоральності та функціями іменних синтаксисем темпоральної групи. Об'єктивовано функції атрактора й репелера як основних чинників моделювання образної семантики темпоральності. Розглянуто поляризаційні процеси, пов'язані з експліцитною, імпліцитною, оцінною й репрезентаційною образною семантикою темпоральності.
Результати дослідження призначено для використання в процесі викладання базових і спеціальних курсів стилістики, лінгвістичного аналізу тексту, лінгвістики тексту, лексикології, етнолінгвістики, лінгвокультурології та лінгвосинергетики.


 

Розробка проекту - Відділ інформаційних технологій наукової бібліотеки НаУ "ОА".