Українські жертви Холмщини та південного Підляшшя у 1939–1944 рр.

Українські жертви Холмщини та південного Підляшшя у 1939–1944 рр.

Для перегляду матеріалу потрібно , використовуючи електронну пошту з домену @oa.edu.ua. , або оплатити місячний абонемент, дата початку з моменту реєстрації Вас адміністратором.

Матеріали сайту доступні лише співробітникам та студентам НаУ "Острозька академія".

Автор(и): / упоряд. І. Галагіда, М. Іваник

Видавництво, місто: Львів : УКУ

Рік видання: 2021

Мова: Українська

Тип: Навчальна

Категорія (УДК): 94 Загальна історія

Анотація:

У виданні подано списки українських жертв серед населення Люблинського дистрикту Генеральної Губернії, територія якого в 1939-1944 рр. у загальних обрисах охоплювала землі історичної Холмщини та південного Підляшшя. На основі вивчення великого документального матеріалу в архівах Канади, Польщі й України, а також аналізу основного корпусу наукової літератури, споминів і свідчень, автори встановили максимально повний, який можливий, з огляду на нинішній стан вивчення теми, іменний перелік жертв.
Книжка має характер мартиролога, в якому представлено за повітами та селами перелік усіх встановлених на цей час українських жертв. Видання доповнює розлога наукова розвідка про Холмщину та південне Підляшшя під час Другої світової війни, карти й сумарні статистичні таблиці та зіставлення.
Видання започатковує видавничу серію «Жертви польсько-українського протистояння у 1939-1947 рр.», яка охопить усю територію, на якій точився кривавий польсько-український конфлікт під час Другої світової війни та в перші повоєнні роки. Окрім Холмщини й Підляшшя, окремі томи представлять українські втрати на Волині, Галичині та землях, які після війни залишилися на захід від українського кордону (Бойківщина, Надсяння, Лемківщина, Холмщина та Підляшшя).
Видання призначене для науковців, краєзнавців, дослідників генеалогії та всіх, хто зацікавлений минулим. Однак першим адресатом цього пом’яника є ті, котрі в цьому кривавому конфлікті втратили рідних.


 

Розробка проекту - Відділ інформаційних технологій наукової бібліотеки НаУ "ОА".